Новини

Металогалогенні лампи нерідко застосовуються для освітлення великих виробничих площ та торгових залів, проте вони мають менший ресурс роботи, споживають набагато більше електроенергії, нагріваються та перегорають. Альтернативою МГЛ є використання світлодіодів, адже це - принципово нові електричні джерела світла, в яких застосовуються потужні світловипромінюючі діоди високої ефективності. Найголовніша перевага світлодіодних технологій перед іншими типами ламп - енергоефективність, що дозволить зменшити витрати на освітлення.

Спеціалісти компанії «Промавтоматика Вінниця» провели заміну освітлення для великої торговельної мережі одягу та взуття. Під час монтажних робіт було використано комплексний підхід, найновіше обладнання та інноваційні технології. Як зазначив спеціаліст компанії «Промавтоматика Вінниця» Тарас Демчук, тенденція до переходу від високозатратних МГЛ до енергоощадного світлодіодного освітлення стрімко розвивається, адже власники бізнесу розуміють економічну неефективність використання застарілого обладнання.

Аби зрозуміти суть завдання, зробимо порівняння основних параметрів світильників і проведемо якісну оцінку переваг, а також фінансову ефективність світлодіодних світильників.

Світловий потік

Найважливіша характеристика світильника - світловий потік, який чисельно визначає енергію світлового потоку і вимірюється в люменах (Лм). Для оцінки ефективності світильника використовують значення Лм/Вт. Металогалогенна лампа забезпечує 80 Лм на Ватт. В свою чергу сучасні світлодіоди здатні забезпечувати 140-160 Лм/Вт, і в 2 рази ефективніший ніж металогалогенна лампа. Для оцінки освітленості, яку забезпечуватимуть лампи, необхідно оцінити втрати світлового потоку в лампах МГЛ. Так, після 400 год. використання світловий потік зменшиться на 60%, а втрати на корпусі світильника складатимуть 30%. В результаті реальний світловий потік лампи МГЛ 150 Вт складатиме 8400 Лм та продовжує помітно знижуватися вже через 4-6 місяців експлуатації. Світлодіодна матриця стабільно підтримує світловий потік, який зменшується на 30 % лише через 60 000 год. роботи.

Термін служби

Термін служби лампи МГЛ – до 15 000 год. В більшості випадків лампа виходить з ладу через 2 роки. Причиною такого швидкого перегорання лам є їхня чутливість до коливання напруги. Основною перевагою світлодіодного світильника є довгий строк служби -- від 60 000 год. Останні моделі світлодіодів дозволять працювати до 100 000 годин. Після такого терміну роботи світлодіод не перестане працювати, а лише втратить свою яскравість.

Фінансова ефективність

При використанні світильника з ламою МГЛ 150 Вт витрати на електроенергію (за рік) становлять 767 грн., натомість світлодіодний світильник 40 Вт вдвічі економніший, адже сума за спожиту електроенергію становить 310 грн. Крім того, термін служби світлодіода в 5 разів перевищує МГЛ, тому не потребує частої заміни ламп, а отже додатково економить кошти.

Характеристика

Промисловий купольний світильник з ламою МГЛ 150Вт

Світлодіодний світильник 40Вт

Світловий потік (вважаємо ефективний світловий потік з втратами на рефлекторі і деградацію ламп і світлодіодів)

8400 Лм

4840Лм

Термін служби

15 000 год.

80 000 год.

Споживання електроенергії

150 Вт

40Вт

Пульсації світла

40-60%

1%

Індекс кольоропередачі ( CPI )

90%

70-90%

Витрати на електроенергію за рік (час роботи 5100 годин на рік, вартість електроенергії 1,52 грн / Квт)

5100x0,15x1,52=767 грн.

5100x0,04x1,52=310 грн.

Окупність при заміні ламп МГЛ на світлодіодні. З урахуванням заміни лампи МГЛ один раз на 2 роки. (Не враховуючи монтажних робіт, і заміни стартерів)

 

1-2 роки.

Табл.1. Основні параметри лампи з МГЛ і світлодіодом

На фото представлено освітленість від двох світильників: на металогалогенній лампі потужністю 150 Вт (ліворуч), і на світлодіодний потужністю 60 Вт (праворуч). Освітленість від прожектора на МГЛ лампі складає 1000 Lux. З світлодіодним джерелом світла показник освітленості складає 2000 Lux.

Перед спеціалістами компанії «Промавтоматика Вінниця» стояло завдання переобладнати металогалогенні світильники на нові світлодіодні, використовуючи при цьому існуючі корпуси. Це не потребує додаткової зміни розмірів і параметрів світильників та не ускладнює процес їх монтажу. Замовлення було виконано в обумовлені терміни не перешкоджаючи роботі персоналу. На фото ми продемонстрували заміну металогалогенних світильників. МГЛ 150 Вт замінили на LED 40 Вт (два маленьких світлодіода) або 50 Вт (великий світлодіод). Економія при цьому становить 3-3,75 рази.

Мал.1. Металогалогенна лампа і світлодіод

Як зазначають замовники, після заміни застарілих металогалогенних ламп покращився зовнішній вигляд торгового залу магазину та зник ефект мерехтіння, в майбутньому використання світлодіодів дозволить скоротити не лише витрати на електроенергію, а й зекономити на обслуговуванні світильників.

Мал.2. Металогалогенна лампа і світлодіод

Отже, маючи досвід, технічну базу та висококваліфікованих фахівців, компанія «Промавтоматика Вінниця» здатна допомогти у вирішенні проблеми заміни застарілих металогенових ламп на енергоощадні. Ми пропонуємо вам організувати якісне, безпечне та енергоощадне освітлення на підприємствах, промислових об’єктах та торгових залах. Фахівці нашої компанії запропонують широкий спектр світлодіодних світильників, які відповідають міжнародним стандартам якості за доступними цінами. Наш асортимент включає світлодіодні світильники різної потужності та типів. З кожним клієнтом ми працюємо індивідуально, тому вартість залежатиме від експлуатаційних характеристик обраної моделі та особливостей об`єкту.

destinationХмельницьке ш., 145
   Вінниця, Україна
   Показати на карті
Працюємо:
Пн-Пт: з 8:00 до 19:00
(0432) 561-220
✆ (067) 433-43-33

Підписка на новини

Бажаєте бути у курсі новин?